Firma Heinrich Konig & Co. bola založená v roku 1892 v nemeckom Frankfurte nad Mohanom.             V roku 1955 začala vyvíjať a následne vyrábať produkty pre opravu, údržbu a ochranu drevených a plastových povrchov.                                                                                                                                Za dobu svojej existencie sa firma veľmi rozrástla, vybudovala si obchodné zastúpenie nielen po celom Nemecku, ale aj v Európe, Amerike, Ázií a stala sa najvačším a najvýznámnejším výrobcom produktov s týmto zameraním.

V sortimentovej ponuke nájdete opravné vosky, tmely, moriacie a plno krycie fixky, tinktúry, štrukturovacie ceruzky, retušovacie farby, čističe, opravné a vrchné laky a to všetko v neobmedzenej škále farebného prevedenia. Ďalej tiež zostavené sety a servisné kufre i pestrú ponuku pomocných a opravných prostriedkov, špeciálneho náradia a prípravkov pre reštaurátorov. Novinku sú produkty na opravu kameňa.

Tak ako firma Heinrich Konig & Co., tak aj ich výhradný zástupcovia usporiadavajú odborné semináre a praktické školenia.